KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyr 9996037
nr 999 6037
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Gravyr, Karin Persson, "Alsockel", signerad, 1950, motivet: 20x17
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 december 2015
kl 18:16:18
300 kr
500 kr